Den Země 2019

Přípravu Dne Země jsme ve 4.B zahájili přemýšlením o naší Zeměkouli, jak by se dala výtvarně ztvárnit – to bylo i zadání, které jsme pro letošní rok dostali od Ekotýmu. Když se kolem nás začali prohánět spolužáci z jiných tříd s většími či menšími modrobarevnými koulemi, opustili jsme náš prvotní nápad na výrobu globusu a vybrali jsme jiný – rozhodli jsme se vyrobit interaktivní hru s velkoformátovými maketami světadílů. Tříčlenné týmy si vybraly jeden světadíl, zjišťovaly si, co je pro něj typické a připravily si různé materiály. Na balicí papír jsme si překreslili tvar světadílů, vybarvili podle povrchu a dolepili připravené materiály. Ke každému světadílu patří i soubor kartiček z hesly. Hra rozhodně není stolní – na ten by se nevešla. Nazvali jsme ji Podlahová hra kontinenty a v krabičce s hesly jsou i připojená námi vymyšlená pravidla hry.

V pátek, kdy projektový Den Země probíhal, jsme kontinenty ještě vylepšovali a dokončovali. A pak jsme vyrazili na parádní hru, kterou pro nás připravili osmáci a deváťáci na louce za školkou. Čekala nás spousta zábavných úkolů, které jsme si užili ve čtyřčlenných týmech. Cestou zpátky jsme vysbírali od odpadků náš přidělený úsek od školky k obchůdku. Byl to příjemně a užitečně strávený den.

 

         

Více fotek ZDE