Jizerky 2019 aneb ozdravný pobyt druháků a čtvrťáků

27.5. jsme vyrazili dvoupatrovým autobusem až do dalekého Josefova Dolu v Jizerských horách. První velký zážitek jsme měli těsně před cílem, protože se náš autobus rozbil. Naštěstí byl penzion Kamenice na dohled.

Co jsme všechno zažili v Josefově Dole? Pečovali jsme o vajíčko, aby se nerozbilo. Navštívili jsme továrnu na výrobu hraček, kam jsme jeli vlakem. Uplaval nám míč v rozvodněné říčce Kamenici pod penzionem. Viděli jsme vysoké vodopády na Jedlovém potoce a při dlouhé túře jsme došli až k rozhledně Bramberk. Lovili jsme poklad z vlčí jámy. Celý týden jsme hráli různé hry věnované našim sousedním státům – dozvěděli jsme se o osobnostech Juraji Jánošíkovi, Mikuláši Koperníkovi, Michaelu Schumacherovi a Johanessovi Gutenbergovi. Zkoušeli jsme, jak rozumíme slovenštině, lovili jsme zubry, tiskli a kreslili jsme přírodními materiály, jeli jsme závod Formule 1. Poslední večer jsme opékali vuřty a zpívali u táboráku a po setmění na nás čekala noční bojovka. Uteklo to rychle, byl pátek 31.5. a my se museli vrátit domů. Na náš ozdravný pobyt budeme dlouho vzpomínat – i proto, že jsme si naše zážitky psali a kreslili do Jizerského deníku, který nám zůstal na památku.

 

                                                                      

 

Další fotky ZDE