Mladí reportéři se vydali do ulic Milína…

…. a začali intenzivně pracovat na svých reportážích. Jako první si práci reportérů v terénu vyzkoušeli v polovině ledna deváťáci.

Před odchodem jsme si nejprve společně řekli, jak slušně oslovit lidi a požádat je o rozhovor, jak je požádat o svolení s fotografováním či natočením videa. A také to, že pokud nás někdo odmítne (na což má každý právo), tak to není důvod, abychom se na něj mračili.

Práce v ulicích byla velmi zajímavá a zažili jsme spoustu věcí. Všechny tři pracovní skupinky navštívily radnici, kde hovořily s panem starostou a místostarostou. Skupina, která se zabývá zbytečností igelitek hovořila s vedoucími čtyř milínských obchodů – ve třech obchodech jejich aktivitu uvítali a zavázali se ke spolupráci, v jednom obchodě děti narazily na nezájem. Práci si hodně užila i skupinka, která pracuje na fotoreportáži o psích hovínkách. Až když se jimi pořádně děti zabývaly, zjistily, kolik jich na ulicích je (a to jich díky papírovým sáčkům s lopatičkou za poslední dobu hodně ubylo).

Nasbíraný materiál zpracujeme a pošleme do národního kola soutěže. A i když třeba nevyhrajeme a nepostoupíme do mezinárodního kola, nevadí. Něco důležitého jsme udělali – našli jsme problémy, zabývali se jimi, zjistili názory ostatních, naučili se jednat s lidmi, psát reportážní článek, fotografovat, natáčet a zpracovat video a hlavně SPOLUPRACOVAT!

Fotografie z akce