Volby do školního parlamentu 10. 10. 2018

Volby do školního parlamentu 10. 10. 2018

Školní rok parlamenťáků tradičně začíná volbami. Letos proběhly 10. října 2018 a byli v nich voleni zástupci ze tříd 4.A a 4.B.

Volby připravovali sami parlamenťáci – během dvou schůzek si rozdělili práci a pak připravili volební lístky, volební seznamy, sčítací seznamy, plakáty. Zašli na obecní úřad s prosbou o vypůjčení volební urny a zástěny, rozvěsili informační plakáty a zašli do čtvrtých tříd s motivačním projevem k budoucím voličům a kandidátům. Na poslední schůzce před volbami si vyzkoušeli sčítání hlasů nanečisto s fiktivními volebními lístky a sčítacími seznamy.

V den voleb se členové volební komise sešli ráno v 7 hodin a připravili volební místnost. Samotné volby začaly příchodem třeťáků, kteří zde byli „na exkurzi“ – byli se podívat, jak volby probíhají. Celou dobu se jim věnovala parlamenťačka Tereza, která si s nimi o volbách povídala,vysvětlovala jim, co se právě v místnosti děje a jak budou volby probíhat za rok u nich ve třídě. Ostatní členové volební komise se věnovali voličům ze čtvrtých tříd – Míša u vchodu vysvětlovala, kam mají postupně jít, Claudi a Míša zapisovaly účast ve volebních seznamech, Káťa měla na starost prostor za plentou a u volební urny, Pavel fotil.

Po skončení hlasování společně spočítali hlasy, provedli kontrolu, založili veškerou dokumentaci a uklidili místnost pro vyhlášení výsledků.

Slavnostní vyhlašování výsledků proběhlo po velké přestávce v sálku před všemi žáky školy, noví parlamenťáci přebrali jmenovací dekret a pozvánku na první společné zasedání ŠP z rukou Claudi a Kristýny. Pogratulovaly jim i obě koordinátorky školního parlamentu Martina Štiplová a Jitka Vítková.

A jak to tedy dopadlo? Noví parlamenťáci jsou:

4.A – Adéla Caisová, David Keřlík

4.B – Karin Šímová, Lenka Vondráková

1
1A
2
3
4
5
6
7
8
9