Volby do školního parlamentu pro rok 2017/2018

Školní rok parlamenťákům začal i letos tradičně – přípravou voleb pro nové členy školního parlamentu. Od září bylo třeba zařídit spoustu záležitostí souvisejících s volbami – domluvit na obecním úřadě půjčení urny a zástěny, vyrobit a rozvěsit plakáty, připravit hlášení ve školním rozhlase, vytisknout volební lístky, sčítací lístky, volební seznamy. Nacvičit správný postup při sčítání hlasů, rozdělit úkoly u voleb.

Letos se volby týkaly pouze 4. třídy, parlamenťáci z ostatních tříd chtěli pokračovat v práci pro školní parlament a dostali důvěru svých spolužáků. Volební kampaň u čtvrťáků zahájili jejich budoucí kolegové návštěvou, při které si popovídali o práci, jaká by je v parlamentu čekala.

Volby proběhly 10. října od 8 hodin. Čtvrťáci poprvé vstupovali za plentu, kde zaškrtli na svém volebním lístku dva z celkem sedmi kandidátů. Na návštěvě se tu byli podívat žáci ze třetích tříd, které volby čekají za rok.

A jak to dopadlo?

Čtvrtou třídu budou ve školním parlamentu zastupovat dvě dívky: Tereza Průšová a Martina Jeníková.

Nový školní parlament se poprvé sejde na již tradiční – o velmi oblíbené Noci parlamenťáků, která letos proběhne 20.-21. října.