Předškoláci - chemici

Předškoláci - chemici

V letošním školním roce jsme se rozhodli uspořádat v rámci projektu a využití odborné učebny chemie a fyziky tři přírodovědná setkání našich žáků s předškoláky z Mateřské školy Milín. První z nich proběhlo v pondělí 14. října. Tématem byla chemie. Že je to věda pro malé děti vzdálená a těžká? Ani náhodou!

A jak to všechno probíhalo? Sedm deváťáků a jedna sedmačka (všichni z kroužku Rosnička) si připravili jednoduché chemické pokusy. Přivítaly předškoláčky před školou malou „bombou“. Pak je dovedli do nové učebny chemie. A tam začaly ty pravé chemické pokusy. Naši „velcí“ žáci předvedli, jak se dělá kouř, který zapaluje špejli a jak si doma můžeme udělat lávovou lampu. Děti ze školky zjistili, že barva se “bojí” Jaru a naučili se, jak se “vzduchem” (ve skutečnosti oxidem uhličitým) uhasí oheň. Vyzkoušeli si, jak se nafukuje balónek po chemicku, a jak se objeví obrázek na papíře, když ho přežehlíme. 

Pro obě skupiny dětí to bylo velmi zajímavé a poučné dopoledne. Už se všichni těšíme na další setkání, které proběhne v únoru. Tentokrát se setkáme s fyzikou.

1
2
3
4
5
6
7
8