Jak jsme ve 3.B volili prezidenta

Jak jsme ve 3.B volili prezidenta

Volba prezidenta ani nás ve 3.B nenechala chladnými. Nejdřív jsme si o volbách jen povídali, ale pak nás napadlo si to i vyzkoušet. Všichni jsme se stali voliči a museli si připravit občanské průkazy. Kandidáti si vyrobili své volební lístky. Někdo si vzal na starost obálky, někdo volební urnu a volební zástěnu, vytiskli jsme i volební seznam. Obě kola voleb proběhla v pátek 20.1. Volební komise pečlivě zapisovala voliče, kteří volili, a po otevření urny otvírala obálky, kontrolovala lístky v nich a počítala hlasy. Do druhého kola postoupili kandidáti s největším počtem hlasů - Vojta a Petr. A Petr druhé kolo vyhrál. Všichni jsme našemu "prezidentovi" blahopřáli ke zvolení.
Martina Štiplová
12
13
14
01
02a
02b
03
04
05
06
07
08
09
10
11