Minisčítání 2020

Jak se provádí sčítání lidu? Jak si stojí mé odpovědi s porovnáním s ostatními? Jaké jsou rozdíly ve výsledcích mezi okresy a kraji? K čemu nám jsou data a statistiky? Odpovědi na tyto a další otázky jsme získali díky zapojení našich žáků do projektu Minisčítání 2020. Tento projekt byl iniciován ČSU poprvé v roce 2011 jako doprovodná vzdělávací akce v rámci informační kampaně ke sčítání lidu. Letos proběhl již popáté.

Šetření se zúčastnili žáci z 6. B, 7. třídy, 8. B a 9. třídy. Vyplňování dotazníků probíhalo on-line formou. Všichni žáci si za svoji účast v projektu zaslouží pochvalu, zkusili si něco nového a věnovali tomu svůj volný čas. Svými odpověďmi přispěli ke zpracování statistického šetření mezi žáky 9 – 15 let.

Pokud vás zajímá na jaké otázky  děti odpovídali a jak dopadlo statistické šetření, můžete se podívat na celkové výsledky, výsledky podle krajů, měst i samotné výsledky naší školy na odkazu https://www.miniscitani.cz/vysledky .

P. Trgová, R. Křížková