Od září budeme v jedné z prvních tříd učit matematiku podle M. Hejného

Od září budeme v jedné z prvních tříd učit matematiku podle M. Hejného

Díky velkému zájmu o vzdělávání v naší škole a většímu počtu přijatých do prvního ročníku od září 2020 otevíráme dvě první třídy. V obou případech se budou prvňáčkům věnovat zkušené paní učitelky, které se už na své nové žáčky těší.

Novinkou v naší škole bude v jedné z těchto tříd plné nasazení metody výuky matematiky, kterou vyvinul profesor Milan Hejný a která je již bohatě prověřena na mnoha školách. Podrobné informace lze načerpat v tomto odkazu (https://www.h-mat.cz/caste-dotazy).

Pro lepší orientaci jistě také poslouží text našeho článku, který přibližuje podobu vzdělávání ve třídě s matematikou podle Hejného, ale i s dalšími odlišnostmi od výuky, jak ji zřejmě rodiče z doby své docházky do školy pamatují.

Pavel Kopecký

Ke stažení: Jak_se_bude_učit_v_první_třídě_s_matematikou_podle_Hejného_.pdf