Předškoláci v chemické laboratoři

Předškoláci v chemické laboratoři

Ve čtvrtek 20. ledna navštívili předškoláci z mateřské školky Milín naši chemickou laboratoř. Na děti čekaly připravené pokusy, se kterými pomáhali studenti devátých ročníků. Předškoláci tak dostali šanci vidět, z jakých barviv se skládají různě barevné fixy. V dalším pokusu se děti podívaly na odlišné vlastnosti oleje a vody a jejich nemísitelnost. Obarvením barvivem a vhozením šumivé tablety, mohly pozorovat i barevné stoupající bubliny. Žáci devátého ročníku jim později předvedli, že je možné kapaliny smísit, pokud k nim přidáme čistící prostředek. Na závěr si děti vytvořily vlastní otisky prstů a určovaly, který patří jim.

Akce proběhla hladce a to zejména díky žákům devátých ročníků, kteří se postarali o průběh nejen v rámci připravených pokusů, ale zodpovědně si převzali předškoláka a po celou dobu mu věnovali veškerou svoji péči. 

 

Jmenovitě tak patří obrovský dík následujícím žákům 9. A: Ádě Beránkové, Danu Buchovi, Zuzce Čmolíkové, Lucii Drážďanské, Vlasťovi Dudáčkovi, Verče Hamplové, Kátě Klementové, Verče Kosové, Báře Nádeníkové, Tomáši Vackovi a Adamovi Větrovskému. Stejně tak zaslouží dík i dobrovolníci z 9. B jmenovitě: Elišce Křížkové, Michalu Loudovi, Kátě Novákové, Aničce Oberreiterové, Kubovi Sádlíkovi, Anetce Vaněčkové a Bětce Vojáčkové.

 

Všem zúčastněným děkuje za spolupráci,

 

David Trokšiar

IMG_1734
IMG_1747
IMG_1742
IMG_1741
IMG_1737
IMG_1739
IMG_1735
IMG_1740
IMG_1736