Programování LEGO robotů

Programování LEGO robotů

Žáci devátého ročníku docházející na hodiny informačních technologií měli možnost vyzkoušet si robotická lega a využít tak vědomosti z programování získané na začátku roku. Jejich úkolem bylo sestrojit dle návodu robota, který se bude pohybovat podle instrukcí v jejich programu.

Žáci ukázali, že lego nedrží poprvé v ruce a sestavení tak nebyl žádný problém. Ve zbylém čase vytvářeli program pro pohyb robota a testovali jednotlivé části programu. Žáci měli možnost měnit rychlost, směr a délku provozu motorů, a zvládli tak naprogramovat určitou cestu, kterou měl robot urazit. Ačkoliv si děti robota oblíbily, na konci hodiny byl již čas ho rozebrat a rozloučit se s ním. 

IMG_7526
IMG_7525
IMG_7524
IMG_7523
IMG_7521
IMG_7519
IMG_7518
IMG_7517