Školní kolo Zeměpisné olympiády

Školní kolo Zeměpisné olympiády

Někteří žáci šestých až devátých ročníků se účastnili na konci ledna školního kola Zeměpisné olympiády, která proběhla netradičně online formou. Celkem sedm nejúspěšnějších postoupilo do okresního kola, které se bude konat 17. února 2021.

 

Společnými silami jsme s p. uč. Patrikem Hetflajšem připravili test, který u žáků prověřoval dovednosti práce s atlasem i jinými zdroji informací. Test nebyl zaměřen pouze na faktické znalosti, ale také na logické myšlení.

 

V kategorii A postupují Vanesa Vondrášková a Lenka Vondráková z 6.B. Nejúspěšnější v kategorii B byly Kamila Černá, Martina Jeníková a Kateřina Křivánková ze 7. třídy. V nejstarší kategorii C postupují Tomáš Vacek z 8.A a Jan Farář z 9. ročníku.

 

Tímto chceme za školu poděkovat všem účastníkům, kteří se přihlásili i přes distanční formu olympiády a úspěšným žákům přejeme hodně štěstí do dalšího kola.

David Trokšiar