Tonda Obal přicestoval do Milína

Tonda Obal přicestoval do Milína

Problém s odpady je tu už od dob Jana Nerudy a jeho fejetonu Kam s ním? Pravda, v dnešní době by svůj problém se starou slámou ze svého slamníku spisovatel vyřešil nádobou na bioodpad, ale dříve to tak lehké nebylo. V současné době dokážeme opětovně využít velké množství materiálů, jen mít chuť třídit.

 Kam patří prošlé léky? A co se dá všechno vyrobit z recyklovaných materiálů? To nám do Milína přijet ukázat Tonda Obal. Tonda je fiktivní postavička společnosti EKO-KOM, ale také hlavní hrdina vzdělávacího programu pro žáky základních škol „Tonda Obal na cestách“, který v nich má zakořenit heslo, jež naši žáčci už znají, a to je: „Třídím, tedy jsem!“.

 A ač jsem často k různým vzdělávacím programům pro žáky skeptický, musím říci, že během praktických přednášek zkušených lektorů milínští žáci prokázali, že vědí, třídí a dobře znají problematiku odpadového hospodářství. Tonda Obal je nenachytal na švestkách. Takže kam s ním? Troufám si tvrdit: „V Milíně se na to zeptejte kteréhokoliv školáčka!“

 Tomáš Bílek

IMG_4711
IMG_4712
IMG_4713
IMG_4714
IMG_4716
IMG_4721
IMG_4725
IMG_4726
IMG_4727
IMG_4728
IMG_4729