Cílem projektu bylo dosažení akustické pohody a obnovení osvětlení prostor školního stravování. Konkrétně se jedná o instalaci podhledů splňujících akustické

Naše škola je připojena k eduroamu
eduroam je mezinárodní projekt zabývající se podporou mobility a roamingu v sítích národního výzkumu
Naše škola je připojena k eduroamu
eduroam je mezinárodní projekt zabývající se podporou mobility a roamingu v sítích národního výzkumu
Ekoškola je dlouhodobý projekt Sdružení Tereza zaměřený na environmentální výchovu. Sledované oblasti v naší škole: prostředí školy, energie, voda, odpady, šetrný spotřebitel.
Od roku 2011 je naše škola zapojena do mezinárodního programu GLOBE (Global Learning and Observation to Benefit the Environment) . V tomto programu žáci zkoumají a pozorují okolí školy a používají při tom vědecké výzkumné metody. Součástí programu je také úspěšný projekt Tajný život města, ve kterém jsme dosáhli velikých úspěchů (v loňském roce jsme se stali jednou ze tří nejúspěšnějších škol v České republice – pomáhali jsme vytvářet mobilní aplikaci na určování rostlin, letos jsme vytvářeli questy – hledačky).
„Mamí, jak se jmenuje tahle kytička?“ Tuhle otázku určitě slyšela od svého dítěte každá maminka. Někdy se ale stalo, že si s odpovědí nevěděla rady. Nyní se nabízí příležitost, jak každou rostlinku poznat a pojmenovat. A naše škola k tomu přispěje!
Byla totiž vybrána mezi 50 škol v České republice , které se přihlásily do česko-slovensko-francouzského projektu Tajný život města. Výsledkem projektu bude aplikace do tabletu či mobilního telefonu, která pomůže každému k určení rostliny v přírodě. Stačí si rostlinku vyfotit a aplikace ji určí. A co budeme dělat my? Fotit rostlinky a rozšiřovat tak databázi této “apky“. Získali jsme do školy 4 tablety na pořizování snímků, ale děti budou moci používat i svoje chytré mobilní telefony. Tým 4 žáků z 2. stupně pojede v druhé polovině března na seminář do Prahy, kde budou děti proškoleny odborníky. Hlavním garantem projektu ve škole je přírodovědný kroužek Rosnička. O průběhu projektu budeme průběžně informovat.
Více o projektu také na: http://globe-czech.cz/cz a http://tajnyzivotmesta.cz/
Hnutí “Na vlastních nohou” je uznáváno jako zcela dobrovolná humanitární a mírová organizace, v níž děti pomáhají jiným dětem.
V našem školním časopisu, který vychází 4x do roka se dozvíte informace o aktuálním dění ve škole.
Další informace...?
Naše škola se ve školním roce 2018/19 stala jednou z 12 pilotních škol v České republice, které se zapojily do projektu Mladí reportéři pro životní prostředí a ověřují metodiku, kterou připravilo vzdělávací centrum TEREZA. Pro program jsme vybrali 8. a 9. třídu. Žáci hledají problémy související s životním prostředím naší obce, snaží se hledat řešení a hlavně o problému informují veřejnost. Osmáci budou řešit problém černých skládek v okolí Milína a zpracují o něm reportážní video, fotografie i napíší článek do tisku. Deváťáci budou natáčet video o zchátralém milínském nádraží, fotit budou psí výkaly na ulicích a článek napíší o zbytečnosti „igelitek“ na naše nákupy. Zatím jsme na začátku… a postupně budeme o naší práci informovat.
Informace o programu
Tento mezinárodní program oslaví v roce 2019 již 25 let svého fungování ve světě. Je do něj zapojeno 35 zemí a více než 30 000 žáků. Program byl oceněn cenou Earth Prize 2018 za přínos v oblasti environmentálního vzdělávání. Vzdělávacímu centru TEREZA se podařilo sehnat finance na rozjezd programu v ČR a na jeho přizpůsobení podmínkám českých škol.
Mladí reportéři, žáci ve věku 11 – 25 let, rozpoznávají, analyzují a mapují problém životního prostředí ve svém okolí, hledají a navrhují řešení problému a informují o něm prostřednictvím novinářské produkce – reportážním článkem, videem nebo fotografií. Své výstupy mohou zaslat do národního kola soutěže a získat tak zpětnou vazbu přímo od odborníků. Vítězné práce v jednotlivých kategoriích národního kola jsou pak překládány do angličtiny a zaslány do mezinárodního kola soutěže.
Program podporují a svou spolupráci na jeho rozvoji nabízí také osobnosti z řad odborníků na environmentální vzdělávání i z řad novinářů, filmařů a odborníků na fotografii.
Jedná se například o Slávka Hrzala, novináře, moderátora, vedoucího Dětské tiskové agentury a také školského ombudsmana, Kláru Kubíčkovou – novinářku, bloggerku a vítězku Ekopubliky 2016, Stanislava Adámka – režiséra a scénáristu, Gabrielu Klečkovou – odbornici na fotografii, vizuální gramotnost a kritické myšlení, Aleše Máchala – odborníka na environmentální vzdělávání a Davida Šťáhlavského – vedoucího tvůrčí skupiny Českého rozhlasu.
V tomto roce ve spolupráci s učiteli i odborníky připravuje TEREZA program tak, aby jej bylo možno v příštím školním roce nabídnout dalším školám.