Přebírání titulu Ekoškoly

Přebírání titulu Ekoškoly

Tento rok byl pro naši školu odlišný oproti předchozím letům. Nejen že vzdělávání probíhalo opět distančně, ale také jsme letos obhajovali titul Ekoškoly, což bylo pro mě něco úplně nového. 

K slavnostnímu předání mělo dojít na Staroměstské radnici v Praze 18.6.2021. 

V ten den jsme do Prahy přijeli o trochu dříve, takže jsme mohli vidět Prahu, probouzející se do pracovního dne. Ačkoliv to byl nezapomenutelný pohled, náš hlavní úkol byl jasný - převzít obhájený titul. Když jsme dorazili k radnici tak bylo skoro 9 hodin a my jsme si nemohli nechat ujít jedinečný pohled na Orloj. Potom co odbila celá hodina a prohlédli jsme si apoštoly, přesunuli jsme se na radnici do Brožíkova sálu, kde se vše odehrálo. 

V sále jsme se potkali s ostatními studenty. A i když jsme byli každý z jiného kouta naší republiky, dokonce i mezi námi byli studenti, kteří mluvili pouze anglicky, spojovalo nás to hlavní, a to láska k naší planetě a našemu okolí.

Vše moderovala jedna sympatická paní a ta postupně předávala slovo velmi zajímavým hostům, kteří nám předávali titul Ekoškoly. 

Po slavnostním ceremoniálu následovala velmi zajímavá prohlídka Staroměstské radnice. Všechny sály jimiž jsme procházeli byli nevýslovně dechberoucí. Jejich nádherný stav a hlavně původní dřevěné stropy byly opravdu nádherné. Ale to ještě nebylo to nejlepší. Po všech těch sálech následovala kaple Staroměstské radnice, kde jsme dokonce viděli všech 12 apoštolů. Po prohlídce kaple náš výlet skončil. Bylo to nádherný den plný zážitků i dojmů.     

                                                                                              Michal Louda, 8.B 

IMG_20210618_110515
IMG_20210618_085805
IMG_20210618_092000
Bez názvu