Globe Games 2018 - poprvé a úspěšně!

Globe Games 2018 - poprvé a úspěšně!

Největší a nejdůležitější akcí pro všechny „gloubáky“jsou mezinárodní Globe games – setkání zástupců „gloubích“ škol z ČR a ze světa. Letos se konaly od 31. května do 3. června v Humpolci a zúčastnily se jich žákovské týmy z Česka, Slovenska, Polska, Ukrajiny, Holandska, Itálie a Izraele. Každý tým představil na odborné konferenci svůj projekt, na kterém celý školní rok pracoval. Náš tým ve složení Terka, Natka, Váša a Pavel prezentoval projekt „Kde jsou utěrky?“, ve kterém se žáci 7. třídy zabývali problémem plýtvání papírovými utěrkami na záchodech ve škole. Projekt byl velmi kladně hodnocen odbornou porotou i zástupci ostatních škol.

Kromě prezentace vlastních projektů žáci absolvovali i další aktivity – prohlédli si muzeum věnované humpoleckému přistěhovalci Hliníkovi, vyšplhali na kostelní věž, absolvovali workshopy o forenzní antropologii a fenologii, navštívili včelařský skanzen a ZOO v Jihlavě. Prověřili si svoji orientaci v terénu a stezkou s badatelskými úkoly došli na zříceninu hradu Orlík. Zde některé týmy představili své badatelské vychytávky. Prostě nádherně strávený prodloužený víkend – zábavný i poučný. Děti se spoustu věcí dozvěděly a naučily, našly si nové přátele a také se zdokonalily v angličtině.

A náš plán na příští Globe games? Vymyslíme a zrealizujeme projekt, připravíme stánek s vychytávkami a vezmeme s sebou do týmu dalšího žáka, který bude bude pracovat jako novinář. Takže už se těšíme v červnu 2019 do Kadaně!

Jak to vypadalo na Globe games 2018 v Humpolci najdete zde