Hurá – questy máme hotové!

Hurá – questy máme hotové!

Konec dubna a květen byl časem hektickým. Dokončili jsme práci na našem questu. Nazvali jsme ho Žabí skok. Proč? Protože jsme Rosničky a rádi skáčeme. Quest je dlouhý 7,5 km, vede zčásti Milínem a zčásti krásnou okolí přírodou. Dokončili jsme úvodní části a informace pro „luštiče“, dali questu úpravu a vložili do něj obrázky.

A máme ještě důležité úkoly:

  • Co dáme do pokladu – předměty prezentující naši školu – balónky, propisky, vizitky.
  • Poklad dáme do recepce motorestu – ale to musíme domluvit, sjednáme si schůzku s vedením.
  • Quest umístíme na web školy – to je jednoduché, to udělá paní učitelka
  • Necháme ho také vyvěsit na web Obce Milín – musíme dohodnout schůzku s panem starostou a s knihovnicí, která stránky spravuje.
  • Do místní knihovny dáme několik výtisků, aby si je tam lidi mohli vyzvednout – nakopírujeme a předáme paní knihovnici.
  • Quest musíme otestovat – „pokusní králíčci“ budou naši rodiče a provedeme to v sobotu 19. května.
  • Do Milínského zpravodaje a do Periskopu dáme pozvánky na náš quest.
  • Po otestování opravíme chybičky a hurá – máme hotovo, quest je připraven pro veřejnost.

Někteří z Rosniček jsou členy školního parlamentu a tak jsme si jednou povídali o tom, že 25. května k nám do školy přijede návštěva z partnerské školy z Rožmitálu pod Třemšínem. A už tu byl nápad – pozveme je na náš quest. Ale je hodně dlouhý. Tak uděláme kratší, jen ulicemi Milína a povedeme ho tak, aby naši kamarádi poznali nejhezčí a nejdůležitější místa Milína. Nabídli jsme tuto myšlenku ve školním parlamentu a sklidili jsme úspěch, poděkování a nadšení.

Takže bereme mapu – která že to budou místa? A už to jelo – radnice, škola, školka, stadion, stará škola, kostel, knihovna, pivovar,… Je toho hodně a najednou vznikla trasa, verše jdou jak po másle a nový quest je na světě. Jak se bude jmenovat? No, když ten dlouhý je Žabí skok, tak tenhle kratší bude Žabí krok (zdůvodnění: krok je kratší než skok). Vše bylo hotové a náš druhý quest čekal na otestování – tentokrát testovali žáci Základní školy Rožmitál pod Třemšínem… a moc ho chválili!