Na semináři v Praze

Na semináři v Praze

Je na čase, aby se vybraný žákovský tým proškolil a také aby se seznámil s dalšími účastníky projektu Tajný život města z jiných škol. Za naši školu byli do týmu vybráni Pavlík Muzika, Káťa Loudová, Claudí Natana  a Áďa Novotná. Tato skvělá čtyřka odjela za doprovodu Jany Pižlové ve středu 5. dubna na seminář určený žákovským týmům. Seminář se konal v “Terezím domečku” v Haštalské ulici v Praze. Sešlo se zde celkem 35 lidí ze sedmi škol z různých koutů republiky. Bohužel se nikdy nesejdeme s úplně všemi týmy z celé republiky – je to 250 lidí! Proto se semináře pro žáky konaly v různých městech. Ale zkusíme se s některými spojit a spolupracovat.

Na semináři nás nejprve lektorky Týna a Hanka seznámily s průběhem projektu a hlavními úkoly, dále s aplikací Pl – pro nás to bylo již trochu opakování. Pak se jednotlivé školy představily. Následovalo rozdělení do čtyř týmů – v každém týmu byl jeden zástupce z každé školy. A učili jsme se bádat – klást otázky, tvořit hypotézy a ověřovat je, nakonec shrnout a prezentovat výsledky své práce. Začátek probíhal uvnitř domku, po obědě (výborná pizza mňam!) jsme se přesunuli do parku na Letnou. Zpočátku jsme se obávali práce s cizími dětmi, ale nakonec to bylo moc fajn. 

Celý seminář se nám moc líbil, naučili jsem se nové věci a seznámili jsme se s novými lidmi, kteří mají stejné zájmy jako my.