Sedmáci fotí a připravují se… na co?

Sedmáci fotí a připravují se… na co?

Naši sedmáci jsou hluční, neposlušní, …., ale šikovní a dokážou se nadchnout pro zajímavou práci. Toho jsem využila a zapojila je do projektu Tajný život města. Nejdřív jsem je s projektem seznámila a zeptala se, zda mají chuť spolupracovat. Když svorně přikývli, mluvila jsem dál. Odtajňovala jsem jim další informace a sledovala, jak jsou zaujatí. Takže nebylo pochyb, že budou skvělí! Čím začít? Naučíme se fotit rostliny. Vyrazili jsme na první výpravu v pondělí 3. dubna. Počasí nebylo nic moc, ale nevadilo to. Úkol zněl jasně – dívat se kolem sebe a zajímavé rostliny fotografovat. Celé nebo jejich části – květy, listy, kůru. Na fotce nesmí být nic rušivého – lidi, zvířata, domy, ploty,.. Fotka nesmí být “máznutá”. Není to tak lehké, jak to vypadá. Děti fotily na školní tablety i na svoje mobilní telefony. Bohužel začalo pršet a my se vrátili předčasně do školy. Ve škole jsme si své fotky prohlédli. A viděli chyby i správné fotky. A naučili jsme se chyby rozeznávat, abychom je už příště nedělali.

A víte, co bylo super? Ti největší “zlobílci” udělali nejvíc fotek a moc hezké!

V pondělí 10. dubna si sedmáci udělali “repete” a vyšli si na vycházku s tablety a mobily s třídní učitelkou Pavlínou Trgovou. A zase fotili, tentokrát již zkušeněji a lépe. Na fotografiích je to vidět, jsou zdařilejší než o týden dříve. Počasí tentokrát bylo skoro letní, tak si ke kytičkám mohli klidně kleknout nebo i lehnout.

A na co se naši sedmáci připravují? Na to, že se stanou lektory focení a určování rostlin pro svoje mladší spolužáky. Během 14 dnů na konci dubna totiž čtyřčlenné skupinky sedmáků půjdou na vycházku s třídami 1. stupně a naučí je, jak rostlinku správně vyfotit, jak ji určit a seznámí děti s aplikací Pl@ntNet na určování rostlin.

Jak to vše dopadne, o tom zase příště…