5.B na Neviditelné výstavě

5.B na Neviditelné výstavě

Že to nevidomí nemají jednoduché, víme všichni. Ale vyzkoušet si na vlastní kůži jejich každodenní  rutinu je něco úplně jiného. Žáci z 5.B s posilami z 5.A si to vyzkoušeli 20. února na Neviditelné výstavě v Praze. Ocitli se na hodinu v absolutní tmě, kde je různými prostředími provázeli nevidomí průvodci Ondra, Tereza a Lukáš. Řídili se výhradně sluchem, hmatem a smyslem pro rovnováhu. Ve druhé části výstavy – již „viditelné“  jsme si prohlédli a vyzkoušeli zařízení a předměty, které nevidomí v běžném životě používají.

Zážitkem pro děti bylo i cestování do Prahy a zpátky – jeli jsme linkovými autobusy, metrem, a kus cesty po Praze šli pěšky. A viděli a povídali jsme si o mnohém dalším – zastavili jsme se u kostela sv. Cyrila a Metoděje a památníku padlých parašutistů, vyfotili si krásný Tančící dům, na nábřeží obdivovali panorama Hradčan a Petřína. 

 

Mgr. Martina Štiplová

01w
02w
03w
04w
05w
06w
07w
08w
09w
10w
11w
12w